МАЛІ ТА СЕРЕДНІ ПІДПРИЄМСТВА УКРАЇНИ МАЮТЬ БІЛЬШІСТЬ ПЕРЕДУМОВ ДЛЯ УСПІШНОГО ВПРОВАДЖЕННЯ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ЕТИКИ

24 лютого, 2020
Новина

Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» разом з Радою бізнес-омбудсмена та Всеукраїнською Мережею Доброчесності та Комплаєнсу (UNIC) розпочали реалізацію спільної ініціативи «Підприємницька етика для українських МСБ». Ініціатива передбачає розробку «Кодексу підприємницької етики» та низку безкоштовних тренінгів з впровадження підприємницької етики у вітчизняних МСБ. Ініціатива має на меті підвищення культури трудових відносин на підприємствах малого та середнього бізнесу та впровадження кращих міжнародних підприємницьких практик.

За словами Тетяни Короткої, заступниці бізнес-омбудсмена України: «В українському МСП задіяно понад 40% зайнятого населення країни. У більшості малих та середніх підприємців вже створені передумови для ґрунтовного провадження стандартів ділової етики. Саме тому вони задають високі стандарти як до держави і контролюючих органів, так і до власної справи і себе, як платників податків. Малі підприємці, які розбудовують свій бізнес на засадах сталого розвитку, добре розуміють ціну корупції для держави в разі невпровадження стандартів етики у власній діяльності».

Часто, особливо на малих та середніх підприємствах, впровадження підприємницької етики планують, а потім відкладають на невизначений термін. Невдовзі підприємство починає набирати обертів і стикається з першими проблемами: те, що раніше для кожного співробітника здавалося очевидним, губиться у потоці щоденних операційних завдань, і компанія ризикує втратити основні переваги, які до цього робили її успішною. Впровадження кодексу підприємницької етики на ранніх стадіях розвитку бізнесу є запорукою його сталого розвитку. 86% з 200 найпотужніших у світі компаній за списком Forbes будують свої відносини із співробітниками на основі кодексу підприємницької етики

Любомир Чорній, керівник напряму з покращення бізнесу-клімату Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України»: «Впровадження «Кодексів підприємницької етики» – один із можливих інструментів підвищення прозорості ведення бізнесу, який широко відомий у світі. Особливо активно користуються цим інструментом компанії, що інтернаціоналізуються та прагнуть виходити на нові ринки. Часто наявність подібного кодексу та впровадження відповідних стандартів є необхідною передумовою для участі компанії у різноманітних тендерах, її включення у міжнародні мережі та інтеграції в глобальні «ланцюжки доданої вартості». Українському бізнесу, який прагне бути активним учасником міжнародної торгівлі, варто придивитися до такого інструменту, ознайомитися з його перевагами та можливостями.»

В рамках ініціативи заплановано 5 тренінгів: Луцьк - 24 березня, 2020 року, Харків - 14 квітня, 2020 року, Дніпро - 16 квітня, 2020 року, Львів - 22 квітня, 2020 року та Київ - 28 квітня, 2020 року. Участь у тренінгах безкоштовна. До участі запрошуються українські МСБ, які мають бажання впроваджувати підприємницьку етику задля сталого розвитку власного бізнесу.

Під час тренінгів МСБ отримають відповіді на такі питання:
- що таке Кодекс підприємницької етики, його завдання, результати його успішного впровадження та наслідки не впровадження;
- основні розділи Кодексу та аспекти підприємницької діяльності, які вони регламентують;
- як адаптувати Кодекс до потреб вашого підприємства;
процедура впровадження Кодексу та посадові особи, які забезпечують його виконання.

Окрім того, кожен учасник тренінгу отримає готові до впровадження політики, розроблені кращими експертами на основі досвіду провідних світових компаній. Завдяки інформації, отриманій на тренінгу, спеціаліст зможе легко адаптувати цей документ до специфіки та цінностей своєї організації.

Ініціатива реалізується Всеукраїнською Мережею Доброчесності та Комплаєнсу за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України».

Довідково: Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України». (КЕУ) сприяє розвитку сильної, диверсифікованої та відкритої економіки України шляхом покращення бізнес-середовища для малих та середніх підприємств (МСП), підвищення конкурентності ключових галузей економіки й забезпечення України можливостями скористатись перевагами від угод про вільну торгівлю. Метою Програми КЕУ є заохочення створення бізнес-стартапів і діяльності малих та середніх підприємств (МСП), підвищення конкуренції на внутрішньому ринку України та підтримка конкурентоспроможності українських підприємств на міжнародних ринках.