Відбулися консультації ОЕСР з представниками громадських і міжнародних організацій та бізнесу
23 вересня 2024 року відбулися консультації ОЕСР з представниками громадських і міжнародних організацій та бізнесу, організовані UNIC, в межах напрацювання звіту й рекомендацій для включення в Огляд ОЕСР з питань доброчесності та боротьби з корупцією в частині доброчесності у приватному секторі.
До зустрічей долучились учасники UNIC, представники бізнесу різних рівнів, громадських, професійних та міжнародних партнерських організацій, зокрема Рада бізнес-омбудсмена (РБО), CIPE Ukraine, European Business Association, члени коаліції RISE Ukraine.
В межах заходу обговорювалися виклики, з якими стикається приватний сектор України в умовах війни. Зокрема учасники аналізували, які зміни спричинила війна в корпоративних практиках. Окрему увагу приділили програмам, впровадженим урядом, спрямованим на підтримку доброчесності в бізнесі. Обговорювалося, які заходи є ефективними, а де ще існують прогалини, що потребують вдосконалення.
Також представники компаній поділилися досвідом щодо дотримання доброчесних практик у своїй роботі та подолання викликів, пов'язаних з безпекою та змінами в управлінні ризиками. Бізнес мав нагоду розповісти про конкретні приклади взаємодії з урядом і те, які ініціативи можуть покращити прозорість та зменшити ризики корупції. Крім того, учасники говорили про впровадження програм внутрішнього контролю, які дозволяють їм управляти процесами дотримання доброчесності та комплаєнсу.
Учасники мали можливість висловити свої ідеї та пропозиції, що допоможуть сформувати нові підходи до підвищення доброчесності у бізнес-середовищі України. Результати обговорення буде використано для підготовки звіту та важливих рекомендацій Огляду ОЕСР щодо доброчесності в Україні.
Дякуємо всім, хто долучився до обговорення! Ваш внесок є надзвичайно важливим для побудови прозорого та відповідального бізнес-середовища в Україні.
Цей захід організовано Всеукраїнською Мережею Доброчесності та Комплаєнсу (UNIC) в межах проєкту «Доброчесність бізнесу як основа надійного відновлення». Цей проєкт став можливим завдяки підтримці американського та британського народів, наданій Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та UK International Development в рамках ініціативи «Сприяння доброчесності у публічному секторі (Pro-Integrity)». Зміст цього проєкту не обов’язково відображає погляди USAID, уряду США, UK International Development чи уряду Великої Британії.