UNIC підтримує державні компанії у сфері впровадження антикорупційного комплаєнсу

16 січня, 2025
Новина

Всеукраїнська Мережа Доброчесності та Комплаєнсу (UNIC) активно працюватиме над зміцненням антикорупційних механізмів у державному секторі в межах проєкту «Доброчесність бізнесу як основа стійкого відновлення», що реалізується за підтримки USAID та FCDO. Одним із ключових завдань є сприяння впровадженню стандартів та рекомендацій ОЕСР у діяльність державних компаній (ДК).

Що передбачає цей напрям?

  • Підвищення спроможності працівників державних компаній. Мережа цього року планує регулярно організовувати заходи із залученням представників ДК, у тому числі в межах Клубу комплаєнс-офіцерів. Такі зустрічі стануть платформою для обміну досвідом, обговорення викликів та впровадження нових рішень у сфері антикорупційного комплаєнсу.
  • Реалізацію освітніх ініціатив. Розробляється комплексна модульна програма в межах Business Integrity Academy, яка має на меті надати комплаєнс-офіцерам системні знання з комплаєнсу, етичного управління та запобігання корупції. Один з модулів програми буде повністю присвячений особливостям побудови системи комплаєнсу на державних підприємствах.

Реалізація вищезазначених заходів допоможе підвищити ефективність роботи комплаєнс-офіцерів державних підприємств, створить умови для зменшення корупційних ризиків та зміцнення довіри до державного сектору.

Цей напрям роботи над проєктом є важливою частиною місії UNIC щодо поширення культури доброчесності, сприяння прозорості у взаємодії між державою та бізнесом, а також підтримки реформ у публічному секторі України.

Проєкт реалізується Всеукраїнською Мережею Доброчесності та Комплаєнсу (UNIC) в межах проєкту «Доброчесність бізнесу як основа надійного відновлення». Цей проєкт став можливим завдяки підтримці американського та британського народів, наданій Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та UK International Development в рамках ініціативи «Сприяння доброчесності у публічному секторі (Pro-Integrity)». Зміст цього проєкту не обов’язково відображає погляди USAID, уряду США, UK International Development чи уряду Великої Британії.