UNIC фасилітував сесію на BIG Meeting OECD: ключові висновки
Під час другого дня заходу Business Integrity Group (BIG) Meeting, організованого OECD, представники Секретаріату UNIC фасилітували сесію "Роль ініціатив колективної дії, бізнесу та бізнес-асоціацій у поширенні культури ділової доброчесності". Сесія стала платформою для інтерактивного обговорення викликів і пошуку рішень щодо побудови ефективного діалогу між бізнесом і владою.
Обговорення об’єднало представників різних секторів з Північної Македонії, Боснії і Герцеговини, Румунії, Чорногорії, Литви, Албанії, України та Киргизстану, які поділилися досвідом у просуванні бізнес-доброчесності та основними проблемами, які виникають у цій сфері.
Зокрема, серед викликів, з якими стикається бізнес під час взаємодії з державними органами, учасники сесії виділили:
-
нестачу ресурсів (фінансових, людських, експертних), особливо в контексті нових ESG-вимог;
-
відсутність політичної волі з боку влади та недостатню мотивацію середньої ланки держслужбовців;
-
нестачу інституційної пам’яті в державних структурах та відсутність спільної стратегії для бізнесу і влади;
-
корупційні ризики, конфлікти інтересів, непрозорість у процесах закупівель та законодавства;
-
проблеми з правозастосуванням та низький рівень довіри між бізнесом і державою.
Також під час дискусії було обговорено ключові ролі ініціатив колективних дій, бізнес-асоціацій та громадських організацій у просуванні бізнес-доброчесності. Колективні дії як місток між бізнесом та урядом для побудови ефективного діалогу через багатосторонні формати взаємодії: адвокаційники, моделі для наслідування, наставники, ментори, експерти та амбасадори культури ділової доброчесності - це деякі з їх ролей, які виділили учасники дискусійної групи.
Підбиваючи підсумки сесії, Голова Секретаріату Антоніна Прудко зауважила, що для ефективного діалогу між бізнесом і владою необхідна прозорість, довіра, довгострокові ініціативи та спільна стратегія, спрямована на досягнення взаєморозуміння: “Особливу роль у цьому процесі відіграють ініціативи колективного бізнесу чи бізнес-асоціації, які виступають медіаторами, здатними об'єднувати інтереси обох сторін і сприяти впровадженню реформ. Крім того, інтеграція міжнародних стандартів у локальну практику не лише зміцнює доброчесність, але й підвищує рівень довіри між усіма учасниками процесу”.
UNIC дякує OECD за високу довіру та можливість фасилітувати таку важливу дискусію, а її учасникам - за активність, конструктивні ідеї та відкритість до діалогу.
Довідково: участь делегації UNIC у заході стала можлива завдяки проєкту «Доброчесність бізнесу як основа надійного відновлення». Цей проєкт став можливим завдяки підтримці американського та британського народів, наданій Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та UK International Development в рамках ініціативи «Сприяння доброчесності у публічному секторі (Pro-Integrity)». Зміст цього проєкту не обов’язково відображає погляди USAID, уряду США, UK International Development чи уряду Великої Британії.