Голова Секретаріату UNIC виступила під час Економічного та екологічного Форуму ОБСЄ в Празі

27 вересня, 2024
Новина

13 вересня 2024 року на запрошення ОБСЄ Антоніна Прудко, Голова Секретаріату UNIC, долучилася як спікер до дискусії «Покращення бізнес-клімату та залучення інвестицій через належне управління та цифровізацію», що відбувалася на полях 31-го Економічного та екологічного Форуму ОБСЄ в Празі.

Мережа виступила на цьому престижному майданчику як один із найкращих прикладів ініціативи колективної дії у сфері ділової доброчесності. Антоніна Прудко наголосила на важливості діяльності UNIC не лише на національному рівні, але й у міжнародному контексті. Вона зазначила, що ініціативи колективної дії бізнесу окрім просвітницької та навчальної функцій, мають гарний потенціал до формування політик з ділової доброчесності на всіх рівнях. Вони можуть слугувати містком між потребами реального бізнесу та баченням розробників політик та сприятимуть створенню дієвих механізмів для боротьби з корупцією, забезпечення прозорості та розвитку етичних стандартів у бізнесі.

На прикладі роботи UNIC, експертка виокремила такі основні переваги ініціатив колективної дії, які важливо підтримувати та поширювати:

Ініціатива колективної дії формує ціннісну спільноту практиків та експертів, які виступають справжніми амбасадорами культури ділової доброчесності серед приватного сектору.

Маючи широку базу даних практиків є можливість створювати та проводити унікальні просвітницько-навчальні заходи, що максимально наближені до локального контенту. Наприклад, UNIC щорічно організовує близько 30 заходів, залучаючи понад 10 000 учасників. Антоніна відзначила важливість освітніх ініціатив, таких як Академія Ділової Доброчесності UNIC, які навчають компанії стандартам корпоративної етики.

Ініціативи колективної дії в приватному секторі мають можливість вибудовувати ефективний діалог з органами влади та ставати проактивним учасником розробки національної політики у сфері ділової доброчесності. Як приклад, Антоніна згадала співпрацю UNIC з НАЗК у розробці Державної антикорупційної стратегії та плану дій до неї. Іншим прикладом є участь UNIC в коаліції НГО RISE Ukraine, що долучається до розробки механізмів для прозорої реконструкції та відбудови України. Зокрема, спільне адвокатування питання відкритих даних в умовах війни.

Мережа UNIC знає та вивчає потреби українського бізнесу, відповідно може швидко та гнучко відповідати на запит. Як приклад, експертка навела програму UNIC з підтримки малого та середнього бізнесу, яка з’явилася у відповідь на потреби МСБ умовах воєнного часу. UNIC пропонує практичні кроки, що допомагають українським компаніям готуватися до виходу на міжнародні ринки, залучати інвестиції та гранти від міжнародних організацій. Такі програми можна легко адаптувати до потреб різних секторів і регіонів, та масштабувати у різних форматах.

UNIC вдячний за можливість долучитися до дискусії та представити свій досвід під час 31-го Економічного та екологічного Форуму ОБСЄ. Учасники форуму, серед яких були представники урядів країн ОБСЄ, бізнесу та експерти з належного врядування, відзначили, що досвід UNIC може бути масштабований і застосований в інших регіонах.

“Підтримка ініціатив колективної дії в приватному секторі передбачена в нових рекомендаціях ОЕСР від 2021 року. Ми в UNIC на власному досвіді бачимо переваги від ефективної співпраці між державою, бізнесом та громадянським суспільством. Об’єднання зусиль усіх зацікавлених сторін та партнерство засноване на довірі допомагає впровадити міжнародні стандарти, найкращі практики, що адаптовані до місцевого контексту та практичні у застосуванні компаніями. Уряд, підтримуючи такі ініціативи має додаткові ефективні засоби для відновлення та побудови економіки, заснованої на принципах етичності, підзвітності, відповідальності та рівності умов для всіх учасників ринку, незалежно від їхніх масштабів чи сектору діяльності”, - підсумувала Антоніна Прудко.

Мережа щиро дякує організаторам за запрошення і вкрай важливе визнання і підтримку з боку партнерів у спільній боротьбі за доброчесний та прозорий бізнес!